poniedziałek, 5 stycznia 2015

książkowe echa 2014!
Cześć!
Dziś chciałabym wrócić jeszcze na chwilkę do 2014 roku. Nie zrecenzowałam na blogu wszystkich książek przeczytanych w zeszłym roku, a o niektórych chciałabym wspomnieć choć jednym zdaniem...

 Nie bój się żyć 
Od czasu do czasu zdarza mi się przeczytać biografię. Na przykład w listopadzie sięgnęłam po biografię ojca Joachima Badeniego Nie bój się żyć. I powiem jedynie, że jeśli wszystkie biografie są takie dobre, to będę sięgać po nie częściej!

A recenzję można przeczytać tutaj.


I co my z tego mamy? 
Jest to rozmowa dwóch bardzo sympatycznych i mądrych mam piątki dzieci. Opowiadają o wielodzietności, trudnych początkach, mężach, wierze w rodzinie i miłości(która się mnoży, a nie dzieli – im więcej dzieci, tym więcej miłości).

Więcej w recenzji!

Miasto z lodu
Na tę książkę troszkę marudzę, ale w sumie to jest całkiem dobra i warto ją poznać. Historia Agaty i Teresy chwyta za serce i zmusza nas do przemyślenia kilku spraw. Może ma troszkę wad, ale emocji ma zdecydowanie więcej, a przecież to chyba jest ważniejsze, prawda?

Recenzję tej książki możecie przeczytać tu.

Legenda. Rebeliant
Czytałam tę książkę jakoś na początku 2014 roku, ale mimo to całkiem dobrze ją pamiętam. I świetnie wspominam, bo bardzo mi się spodobała. Teraz czekam na okazję, żeby przeczytać drugi i trzeci tom! 

W głębi lasu
Czytanie tej książki było dla mnie czymś nowym, bo thrillerów wcześniej nie czytałam. I podobało mi się bardzo. Chyba zacznę częściej sięgać po takie książki. Fabuła była niezwykle wciągająca, a akcja została rozegrana świetnie. Po prostu pochłonęłam tę książkę!

Jeśli zostanę
Książkę czytałam w wakacje i powiem tyle, że jest to bardzo przeciętna. Sam pomysł na fabułę naprawdę mi się spodobał, ale niestety powieść nie wzbudziła we mnie żadnych głębszych emocji ani nie nie chwyciła za serce. (Za to filmem byłam zachwycona - tutaj możecie przeczytać więcej na jego temat).

Siostrzyca
Miałam możliwość poznać Siostrzycę w maju i bardzo miło to spotkanie wspominam! Najbardziej uwielbiam w tej książce główną bohaterkę i zarazem narratorkę - dwunastoletnią Florencję(która jest po prostu genialna). A jeszcze bardziej uwielbiam jej własny język, którego nie sposób opisać. Trzeba go po prostu poznać!

Wystarczy, że jesteś
Jedna z najlepszych młodzieżówek pod słońcem. Z pozoru taka zwykła i prosta, a ma w sobie coś magicznego, co mnie zachwyciło. Wyniosłam z niej przede wszystkim to, że miłość zawsze zwycięża. Mimo że pozostawia po sobie rany i blizny. Rok 2014 był naprawdę niezwykły, dlatego jeszcze do niego wrócę raz czy dwa... Już niedługo! 

10 komentarzy:

 1. Szkoda, że nie napisałaś recenzji książki "Legenda. Rebeliant". Chętnie bym przeczytała!

  OdpowiedzUsuń
 2. Szczególnie interesuje mnie "Miasto z lodu" i "Rebeliant" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie średnio podobał się "Rebeliant", za to trzecia część wprost rzuca na kolana!:)

  http://whiteblackbooks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla mnie Coben to również bardzo dobry wybór. "W głębi lasu" wywarła na mnie duuuże wrażenie :D Odnośnie "Jeśli zostanę" - mam dokładnie to samo zdanie co ty. Przeciętna.

  OdpowiedzUsuń
 5. Chciałabym przeczytać "Rebelianta"

  OdpowiedzUsuń
 6. "Rebeliantami" i "Miasto z lodu" chcę przeczytać. Do "Jeśli zostanę " mam taki sam stosunek. :D
  ~Księżycowa Pani
  http://sztukaswiatlemdladusz.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawy post. Jeśli kiedyś przypomnę sobie wszystkie książki, które przeczytałam, a których nie zrecenzowałam to mogłabym z tego stworzyć cały cykl :D Wszystkie powyższe książki jeszcze przede mną, ale na niektóre już ostrzę sobie pazurki ;) Jestem szczególnie ciekawa "Miasta z lodu" i "Jeśli zostanę", a właściwie "Zostań, jeśli kochasz", bo czytać będę raczej to nowe wydanie ;) Pozdrawiam cieplutko :*

  http://czytanie-i-ogladanie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Z wymienionych przez Ciebie książek czytałam tylko "Jeśli zostanę". Od dłuższego czasu poluję na "W głębi lasu". Zaciekawiałaś mnie książką "Siostrzyca" - muszę koniecznie się w nią zaopatrzyć ;)
  Pozdrawiam serdecznie! :)

  http://regalnapoddaszu.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Otagowałam w TMI tag. Mam nadzieję, że zrobisz go u siebie na blogu:)

  PS. Dzięki za obserwację, uwielbiam Cię czytać, więc jak zobaczyłam, że obserwujesz mojego bloga, skakałam ze szczęścia!

  http://whiteblackbooks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Kochany Czytelniku!
Będzie mi niezmiernie miło, jeśli pozostawisz tutaj swój ślad. Ten blog jest miejscem, gdzie dzielę się z innymi moimi myślami, dlatego chętnie przeczytam Twoje spostrzeżenia. Bardzo cenię sobie każdy komentarz, ponieważ motywują mnie do dalszej pracy.
Pozdrawiam cieplutko!