poniedziałek, 12 stycznia 2015

Noworoczna rozdawajka!

Dzień dobry!

Chcesz przygarnąć jedną z moich książek? Zapraszam do wzięcia udziału w rozdawajce!

Zasady są proste: wystarczy zgłosić się w komentarzu(np. biorę udział!), napisać, którą książkę ze zdjęcia chciał(a)byś przygarnąć, podać swojego e-maila i odpowiedzieć na pytanie: jaką książkę powinnam przeczytać w 2015? Oczywiście z uzasadnieniem.



Zwycięzców rozdawajki będzie dwóch: jednego wyłonię poprzez losowanie, a drugą książkę wygra osoba, której odpowiedź najbardziej mnie zainteresuje, a jej propozycja będzie najciekawsza. 

Konkurs trwa od dziś do 25 stycznia!

Będzie mi miło, jeśli dodatkowo polubicie stronę Wyznań Bibliofilki na facebooku, zaobserwujecie blog, wkleicie gdzieś banerek rozdawajki lub podacie informację o konkursie dalej.



Zapraszam. Mam nadzieję, że polecicie mi jakąś ładną książkę, niekoniecznie znaną przez wszystkich. :) 

(Wcześniej zapraszam jeszcze do zapoznania się z moją biblioteczką. Większa część książek przeczytanych przeze mnie jest tam zaznaczona).

45 komentarzy:

  1. Hm, chętnie przygarnęłabym mroczną toń! Tobie zaś do przeczytania polecam powieść pt "Pozytronowy człowiek" - jest to naprawdę ciekawa pozycja mająca w sobie o wiele więcej niż ma do zaoferowania większość wszechobecnych romansów paranormalnych.
    fal.recenzje@gmail.com

    OdpowiedzUsuń
  2. veroniqusia@gmail.com
    Marzy mi się "Tak wygląda szczęście":)

    W 2015 roku absolutnie musisz przeczytać powieść "Truskawkowe pola" Jordi Sierra i Fabra (Fabry?). Ta książka jest niestety bardzo mało znana, a do tego króciutka - za to posiadającą większą bombę emocjonalną od większości powieści młodzieżowych. I wcale nie chodzi o to, że "Truskawkowe Pola" mają niebanalną, intrygującą okładkę, która sama w sobie skłania do przemyśleń. Nie chodzi też o to, jak bardzo ta historia jest poruszająca, piękna i przywracająca wiarę w człowieka. Głównie chodzi tu o to, JAK ta historia została przedstawiona. I właśnie dlatego gorąco Ci ją polecam. Musisz poznać porównanie przez Sierra i Fabra życie do szachów i musisz poznać dzieje Luciany Salas. Książka wzrusza, akcja pędzi do przodu w zastraszającym tempie, a okładka cudnie prezentuje się na półce. Czego chcieć więcej? :)

    Pozdrawiam serdecznie!

    OdpowiedzUsuń
  3. Patrycja
    patrycjafilipowicz@interia.pl
    Chętnie przeczytałabym książkę "Zwiadowcy":)

    Na 2015 rok polecam książkę Stefana Dardy "Dom na Wyrębach" (widziałam na Lubimy czytać, że lubisz horrory). Dla mnie ta książka to niezwykłe odkrycie, po raz pierwszy sięgnęłam po polską grozę i się nie zawiodłam, co więcej zakochałam w twórczości Pana Dardy. Nie mogłam się oderwać od tej powieści, fabuła pochłonęła mnie bez reszty. Uważam, że to książka z wysokiej półki i absolutnie należy ją przeczytać. Na mnie wywarła niesamowite wrażenie, a co ciekawe do dziś pamiętam emocje jakie ona wywołała we mnie, przejęłam się losami bohaterów i nieraz zimny dreszcz przebiegł mi po plecach. Mistrzostwo!
    Pozdrawiam serdecznie!

    OdpowiedzUsuń
  4. Zgłaszam się!
    Chętnie przygarnęłabym do siebie "Mroczną toń"
    kasia9502@wp.pl

    Poleciłabym ci wspaniałą książkę Matthew Quicka "Poradnik pozytywnego myślenia". Sama czytałam go już chyba setki razy, a to i tak wydaje mi się za mało. Za każdym razem mnie czymś zaskakuje, ale przede wszystkim nauczyła mnie, że na prawdę warto myśleć pozytywnie, bo życie może zaskoczyć nas pod wieloma względami ;) Jestem przekonana, że po jej przeczytaniu nie będziesz zawiedziona :D

    Pozdrawiam :D

    OdpowiedzUsuń
  5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  6. Zgłaszam się! :)
    Chętnie przygarnęłabym "Dotyk Julii"
    owieczkaczekoladowa@gmail.com

    Na rok 2015 chciałabym Ci polecić niesamowitą książkę Markusa Zusaka pt."Złodziejka książek". Powieść wciąga od pierwszej aż do ostatniej strony. Całkowicie zmieniła mój sposób patrzenia na świat, dzięki temu że pokazała mi ten okrutny okres II wojny światowej od drugiej strony. Wzruszyła do granic możliwości, poruszyła serce. Jest to książka, której nigdy nie zapomnę.
    Ale jedną z głównych ról tej powieści odgrywają bohaterowie - ja pokochałam każdego z osobna. Ich nie da się nie lubić!
    Uwielbiam twórczość pana Zusaka i mam nadzieję, że i Tobie przypadłaby do gustu :)

    Pozdrawiam serdecznie! :)

    OdpowiedzUsuń
  7. Oczywiście się zgłaszam!
    Z wielką chęcią przyjęłabym do siebie "Sekret Julii" :)
    natala286@interia.pl

    Do jakiej książki mogłabym Cię zachęcić? Z tego co wiem, mamy bardzo podobne gusty, dlatego z całego serduszka chcę Ci polecić "Doskonały dzień" Evansa. Wiem, że czytałaś już jedną książkę tego autora i bardzo Ci się podobała, więc uważam, że i ta przypadnie Ci do gustu. Co jest jej największą zaletą? Mnóstwo miłości, uczuć przelewających się przez kartki, niesamowicie ciekawych spostrzeżeń - cała powieść to zbiór tak pięknych cytatów, że aż zapierają dech w piersiach. No i taki bonus: fabuła opiera się na karierze pisarza, więc jeśli kiedykolwiek myślałaś o tym, by stworzyć w przyszłości coś swojego, jakiś utwór lub książkę, w "Doskonałym dniu" możesz zobaczyć jak to wygląda od "kuchni". Bardzo, bardzo serdecznie Ci ją polecam, bo to coś cudownego <3

    OdpowiedzUsuń
  8. zgłaszam się :)
    baner: http://czytelniadominiki.blogspot.com/p/koknursy.html
    mail: dominika.justyna@poczta.onet.pl
    wybieram: "Sekret Julii"

    Przeglądałam Twoją półkę na lc i zobaczyłam, że masz na niej "Aż po horyzont"- rewelacyjną książkę, którą to właśnie chciałabym Ci polecić. Włączyłam ją do mojego subiektywnego przeglądu najlepszych książek 2014 roku, a dlatego, że stała się dla mnie ważna. W pewnym sensie pozwoliła mi zobaczyć na własne oczy kawałek Ameryki. Bohaterzy w trakcie podróży uczą się miłości, zrozumienia, przyjaźni, odkrywają samych siebie. Stają się mądrzejsi, doroślejsi. Zakończenie może nie jest do końca takie jakie mogłabym sobie wymarzyć, jednak z perspektywy czasu wydaje się doskonałe.
    W tym wszystkim świetne jest również to, że opisaną podróż autorka przebyła osobiście! Uzupełniła egzemplarz zdjęciami.. tak naprawdę wszystkiego- paragonów, różnych karteczek, atrakcji turystycznych. Dodatkowo spisała kilka playlist z muzyką, która towarzyszyła jej samej oraz stworzonym przez nią bohaterom.
    Z całego serducha polecam Ci tę książkę i mam nadzieję, że przypadnie Ci ona do gustu :))

    OdpowiedzUsuń
  9. Zgłaszam się (:
    "Kwiaty na poddaszu" co prawda już posiadam, ale nie pogardziłabym Tahereh Mafi i jej "Sekretem Julii".
    Mail: darkmelodyteen@gmail.com
    Jeżeli zaś chodzi o książkę, poleciłabym Ci "Troje" Sarah Lotz. Jest to niezwykła książka, nie typu "Delirium" czy "Niezgodnej".Opowiada o czterech katastrofach lotniczych, w tym 3 ocalałych, cała trójka to dzieci. Czarny czwartek jest dniem, w którym w czterech różnych miejscach na świcie dochodzi do katastrof, niemal w tym samym czasie. Ginie wiele ludzi. Oczywiście ktoś wpada na pomysł, że musi być czwarte cudowne dziecko. Nie jest napisana w zupełnie normalny sposób. Jest przedstawiona jakby autorka zbierała z wielu źródeł różne informacje, robiła wywiady i tak dalej. Jest to oczywiście tylko fikcja. Według mnie jest niecodzienna i myślę, że powinnaś dać jej szansę nawet jeśli nie podoba ci się opis (:

    OdpowiedzUsuń
  10. Zgłaszam się :)
    Bardzo chętnie przygarnęłabym "Tak wygląda szczęście"
    natalkawys@gmail.com

    Polecam ci: "Złodziejkę książek". Jest to najpiękniejsza książka jaką przeczytałam. Jeszcze nigdy żadna książka nie wywarła na mnie takiego wrażenia. Nie znajdziemy w niej świetnie rozwiniętej akcji.
    A co znajdziemy?
    Piękną historię o Złodziejce Książek, pewnym Żydzie, chłopcu o włosach koloru cytryny, akordeonie, książkach, miłości, przyjaźni, śmierci, wojnie…
    A wszystko to z punktu widzenia Śmierci.

    POLECAM :)

    OdpowiedzUsuń
  11. Zgłaszam się !
    Interesuje mnie 'Sekret Julii'
    kaka23.06@amorki.pl

    Szczerze polecam 'Jej wszystkie życia' Kate Atkinson. To bardzo ciekawa i oryginalna powieść, która z pewnością skłania do przemyśleń. Nie czyta się jej może 'jednym tchem', ale wydaje mi się bardzo wartościową lekturą.
    Pozdrawiam !

    OdpowiedzUsuń
  12. Ja bym się nie zgłosiła? ;)
    kasiuleczka33@interia.pl
    Bardzo bardzo chciałabym u siebie widzieć "Projekt Rosie".

    Gorąco polecam ci "Morze spokoju", które niedawno recenzowałam. Książka jest cudowną opowieścią o niejednej tragedii i sposobie radzenia sobie z nimi. Cała historia jest wzruszająca i budzi u czytelnika wiele emocji, a czytanie jej jest samą przyjemnością. :)

    Pozdrawiam i życzę wszystkim powodzenia. ;)

    cos-o-ksiazkach.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  13. Bardzo chętnie przygarnęłabym ,,Tak wygląda szczęście'' :)
    oliwiapotocka@wp.pl

    A jeśli chodzi o książkę to polecam Ci gorąco ,,Miniaturzystkę'' Jessie Burton. Powieść ta jest tak nietypowa i inna od reszty pozycji na rynku książkowym, że po prostu nie można przejść obok niej obojętnie. Wywołuje w czytelniku tyle różnych uczuć, a główna bohaterka jest tak dobrze wykreowana, że o jej losach czyta się bardzo przyjemnie, nawet jeśli tematyka poruszana w książce do najłatwiejszych nie należy. Mnie najbardziej w niej urzekło zamknięcie znacznej ilości akcji w domu rodziny skrywającej wiele sekretów i przedstawienie osiemnastowiecznego Amsterdamu i życia w nim. Bardzo chciałam przeczytać ją już od dnia pramiery i kiedy w końcu to zrobiłam nie byłam zawiedziona ani trochę :)

    OdpowiedzUsuń
  14. Biorę udział!
    Obserwuję jako: Honsia Honsia
    E-mail: czytelniczka27@o2.pl
    Baner na: http://zrecenzowano.blogspot.com/p/konkursyrozdania.html
    Bardzo bym chciała książkę p.t.: "Tak wygląda szczęście".

    Książkę, którą powinnaś przeczytać w 2015 to niewątpliwie"Powód by oddychać" Rebekki Donovan. Jest to powieść o nastolatce Emmie Thomas - dobrze się uczy, chodzi na zajęcia dodatkowe, mieszka w zamożnej dzielnicy. Mogłoby się wydawać, że jej życie to bajka. Ale dziewczyna ciągle poprawia długie rękawy, chce zamaskować swoje siniaki. Prawdę chce zachować dla siebie. Nawet jej jedyna przyjaciółka o tym nie wie. Emma odgradza się od swoich rówieśników. Unika kontaktów z ludźmi. Zamyka się w swoim własnym świecie, do chwili, aż poznaje przystojnego Evana. Co będzie dalej, musisz sama przeczytać :) Książka bardzo wstrząsająca.Myślałam, że ból głównej bohaterki nigdy się nie skończy. Książka jest bardzo dopracowana, a zakończenie mrozi krew w żyłach, jest bardzo wzruszające i tragiczne. Polecam Ci tę książkę, jest naprawdę wartościowa. Jest to powieść inna niż wszystkie, czytając utożsamiasz się z Emmą, a najbardziej czego pragniesz to, by w końcu odnalazła szczęście.

    OdpowiedzUsuń
  15. marysia.w2000@gmail.com
    Zgłaszam się!
    Chciałabym przygarnąć "Tak wygląda szczęście"

    Polecam Ci serdecznie książkę Matthewa Quick'a "Niezbędnik obserwatorów gwiazd". Jest to naprawdę poruszająca powieść. Niewiele książek sprawiło bym się wzruszyła, tą zaliczam do tych nielicznych. Historia w niej opisana pokazuje, że aby być szczęśliwym trzeba umieć z czegoś zrezygnować i być w stanie podjąć trudną decyzję. Jest to zdecydowanie jedna z najpiękniejszych książek jakie przeczytałam.

    OdpowiedzUsuń
  16. blackstar6673@gmail.com
    Biorę udział! ;P
    Z wielką chęcią przygarnęłabym Zwiadowców :3

    Cóż... Jest na pewno całe mnóstwo książek, które po prostu trzeba przeczytać. Nie jestem raczej osobą, która czyta dużo wartościowych książek (chociaż?). Ja bardziej z tych, którzy zagłębiają się w morze fantastyki. jednak ostatnio przeczytałam naprawdę świetną książkę - "Nieśmiertelność zabije nas wszystkich". Jest w niej zupełnie inne spojrzenie na samo pojęcie nieśmiertelności. Nie jest to już błogosławieństwo, a powoli zaczyna zamieniać się w przekleństwo. Zaczyna prowadzić do końca ludzkości. No bo wyobraź sobie... Owszem, już nigdy się nie zestarzejesz, ale co jeśli przyjmiesz lekarstwo na śmierć w wieku 12 lat, bo "nigdy nie będziesz chciała dorosnąć", jak Piotruś Pan? Już zawsze będziesz wyglądać, jak dziecko? Czy jesteś na to gotowa? Albo wyobrażasz sobie to, że nigdy nie przejdziesz na emeryturę? Bo nigdy się nie zestarzejesz, więc będziesz mogła pracować już na zawsze? Tych pytań jest o wiele, wiele więcej, na które odpowiedź być może znajdziesz w tej książce. Naprawdę polecam.

    OdpowiedzUsuń
  17. Zgłaszam się!
    Z chęcią przygarnę "Mroczną Toń"

    Pragnę polecić książkę pt " Numery. Czas uciekać" Jest to pierwsza z trylogii Numery, opowiada ona o piętnastoletniej dziewczynie o imieniu Jem. Od zawsze była inna, widziała numery, każdy człowiek posiada swój. Dopiero po jakimś czasie odkrywa, że to daty śmierci. Dziewczyna nie ma przyjaciół, nie ma z kim porozmawiać, lecz wszystko zmienia się, gdy poznaje Pająka - samotnego jak ona, zbuntowanego chłopaka. Obydwoje postanawiają sprzeciwić się numerom i uciekają razem, goni ich policja, a także czas... Jak potoczą się ich losy? Polecam przeczytanie tej książki, na prawdę warto! :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. e-mail: paulina.zawada1999@wp.pl
      Obserwuję jako: ♥Paula♥

      Usuń
  18. Zgłaszam się!
    Chętnie przygarnęłabym do siebie "Tak wygląda szczęście"
    natka294@wp.pl

    Poleciłabym ci dwie książki Marcina Szczygielskiego z serii:"Kroniki nierówności": 'Berek' i 'Bierki'". Sama czytałam go już kilkadziesiąt razy, nauczyła mnie, że "moher" i homoseksualista, nie muszą być stereotypami ;) Jestem przekonana(i mam taką nadzieję), że po ich przeczytaniu sięgniesz po kolejne książki tego autora ;)

    Pozdrawiam :D

    OdpowiedzUsuń
  19. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  20. Zgłaszam się!
    theworldofbook@gmail.com

    Chciałabym wygrać ,,Kwiaty na poddaszu".

    Przeglądnęłam trochę Twoją biblioteczkę i na szczęście mamy podobny gust ;)
    Na wakacjach czytałam cudowną książkę - ,,Piąta fala". Opowiada o inwazji obcych, ale nie jest to zwykła książka science-fiction. Ma delikatny wątek miłosny i jest bardzo wciągająca. W 2016 ma pojawić się ekranizacja tej książki.


    ,,Jeśli kosmici odwiedzą nas kiedykolwiek, myślę, że skutki mogą być podobne, jak w przypadku odkrycia Ameryki przez Krzysztofa Kolumba. Jak wiadomo, wydarzenie to okazało się niezbyt pomyślne dla rdzennych mieszkańców tego kontynentu... " (Stephen Hawking)

    OdpowiedzUsuń
  21. Biorę udział
    Wybieram: Kroniki Saltamontes
    mariola.wisnie[małpa]gmail.com

    Śmierć pięknych saren, Ota Pavel.
    Słodko-gorzkie wspomnienie domu rodzinnego, gdzie mimo trudnych lat wojny i komunizmu każdy członek rodziny pozostał sobą. Dzięki pasjom i poczuciu humoru każdy mógł być wewnętrznie wolny. To książka o poczuciu niezależności, jakie daje nam obcowanie z przyrodą.. Najpiękniejsza strona wolności – wolność posiadania i realizacji marzeń, nawet tych pozornie nieosiągalnych.. Wolność w tej książce ma jednak także tą mroczniejszą stronę.. Jaką? Może lepiej nie będę zdradzać..

    OdpowiedzUsuń
  22. Ja chętnie przygarnę pracę Pawlikowskiej, przepadam za jej stylem. :)
    avveran@gmail.com
    Nie znalazłam tego dzieła w twoich recenzjach ani na lubimyczytać...
    Książka o książkach. Duże, pięknie ilustrowane tomisko.
    "Miasto Śniących Książek" Waltera Moersa.
    Wciągająca akcja, rewelacyjna narracja i tyle wyobraźni...
    To jest lektura dla każdego bibliofila. Wspaniała.
    Polecam ci z całego serca.

    OdpowiedzUsuń
  23. Biorę udział!
    Chciałbym: "Kroniki Saltamontes: Ucieczka z Mroku
    Mail: ZaczytanywKsiazkach@wp.pl

    Polecam ci: "Strach. Opowiadania kresowe". Dlaczego? Hm... dlatego, że według mnie powinien przeczytać to każdy Polak. Utwór ten opowiada o tym, co działo się na Wołyniu, jak Ukraińcy na nas napadli. Książka pozostawia z refleksjami. Nie narzuca czytelnikowi, co ma o tym myśleć.

    Jakby co moja recenzja tejże pozycji: http://zaczytanywksiazkach.blogspot.com/2015/01/strach.html

    OdpowiedzUsuń
  24. tenshi.yamato@gmail.com
    Wybieram: Sekret Julii
    Polecam: Rok 1984
    Nie wiem czy miałaś okazję czytać Folwark Zwierzęcy, bo to książka autorstwa tego same autora - Georga Orwella. Dlaczego warto ją przeczytać? Ponieważ zostawia po sobie niesamowite wrażenie. Nie możesz przestać myśleć o tym, że wciąż obserwuje Cię Wielki Brat. Wyczuwasz emocje Winstona, który próbuje się odnaleźć w tym mrocznym świecie w którym przyszło mu żyć. Jego strach staje się twoim strachem, jego obawy - twoimi. Nie można się oderwać, a gdy kończysz, gdy czytasz to niesamowite zakończenie, nie umiesz przestać zadawać sobie w myslach pytania - a jak ja bym się zachowała w takim świecie? Czy miałabym odwagę się buntować? To nie jest przyjemna, lekka lektura do poduszki, to książka, która zmusza nas do myślenia, może wywołuje pewne obawy przed tym co czeka nas w przyszłości. Przede wszystkim jednak pozostawia w czytelniku ślad i nie jest o nim łatwo zapomnieć. To naprawdę godna polecenia pozycja - zdecydowanie rozumiem i popieram to, dlaczego znalazła się na liście 100 książek BBC.

    OdpowiedzUsuń
  25. Bardzo chciałabym "Sekret Julii", bo dużo słyszałam o tej książce, a nie czytałam :) karolina.paluchowicz@gmail.com
    Książką, którą szczerze polecam, jest "Londyn NW" Zadie Smith. Nie będę się rozpisywać, bo po co - po prostu jest to lektura o życiu. Za czym w nim gonimy, co jest ważne, a do tego Londyn, którzy szczerze kocham! <3
    Pozdrawiam cieplutko! :D

    OdpowiedzUsuń
  26. Szczerze chciałabym przygarnąć kwiaty na poddaszu :D Słyszałam, że mocne :D Ja osobiście polecam ci całą trylogię Amandy Hocking Trylle: Zamieniona, Rozdarta i Przywrócona. Sama posiadam wszystkie 3 i jestem nimi wniebowzięta. Nie jestem w stanie polecić ci jednej książki, ani nawet trylogii, więc dodam, że warto przeczytać jeszcze Z ciemnością jej do twarzy - Kelly Keaton. Naprawdę wszystkie warte zainteresowania. Opowiadają o przygodach, jakie spotyka pewna młoda dziewczyna. W książce Kelly Keaton, dziewczyna szuka swojego pochodzenia po samobójczej śmierci matki w Nowym Orleanie. Pakuję się tym w rozmaite kłopoty, odkrywając nawet więcej niż się spodziewała. Z kolei w trylogii dziewczyna odkrywa, że rodzina w której się wychowała i żyła do tej pory nie jest jej prawdziwą rodziną.W każdej z książek jest wątek miłosny i każda chwyta za serce.Gwarantuję, że czytając będziesz przeżywała wszystko jak główna bohaterka. E-mail: agentka007333@wp.pl.

    OdpowiedzUsuń
  27. shnowluna@wp.pl
    banerek na:http://z-piorem-wsrod-ksiazek.blogspot.com/
    z chęcią zaopiekuję się Zwiadowcami :D

    A książka którą ci polecam to "Primavera" napisama przez Mary Jane Beaufrand. Opowiada ona o losach rodu Pazzich i historii namalowania przez Botticelliego obrazu Primavera. Akcja dzieje się w renesansowej Florencji. Główną bohaterką jest Flora najmłodsza córka rodu Pazzich. Przeczytałam tę książkę w zeszłym roku i na prawdę mi się spodobała. Książka jest dosyć brutalna w opisach niektórych wydarzań, ale sądzę, że to dobrze, bo inaczej ta historia nie dotarła by do czytelnika w tak dobry sposób. Historia jest bardzo zaskakująca i nie za bardzo da się przewidzieć, co się dalej wydarzy i jest dużym plusem opowieści. No kończę pisać bo nie długo wyjdzie z tego recenzja a nie tylko zwykłe zachęcenie do przeczytania książki. Ale z całego serca polecam ci tę książkę, bo zawiera w sobie historię jak z życia wziętą(oczywiście z życia w tamtych czasach). No dobra to jeszcze tylko cię pozdrawiam :D

    OdpowiedzUsuń
  28. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  29. biorę udział!
    e-mail: bartekpotega@wp.pl
    z chęcią przygarnę "Kwiaty na poddaszu" ^^
    Tobie gorąco polecam "Ocean na końcu drogi" Neila Gaimana. Książka opowiada o walce 7 letniego chłopca z potworem, który przeją kontrolę nad jego rodziną. W walce pomaga mu Lettie, 11 letnia dziewczynka z farmy Hempstocków, oraz jej mama i babcia. Wszystkie trzy są czymś w rodzaju hmm... czarownic :D Są jedynymi osobami, których ów potwór się boi. Jedyny minus tej książki to to, że jest taka krótka. Jedynie 216 stron... ale nie liczy się ilość tylko jakość. To powiedzenie idealnie pasuje. Powieść wzbudza emocje. Zachwyca opisami. Podczas lektury bałem się, śmiałem, wzruszałem i denerwowałem. Naprawdę trzyma w napięciu. Przeczytana jednym tchem w środku nocy robi jeszcze większe wrażenie :D Książka stała się jedną z- lub może nawet tą ulubioną książką. Od momentu jej skończenia polecam wszystkim wkoło ^U^ poczułem się w obowiązku aby polecić ją również Tobie.
    Pozdrawiam !

    OdpowiedzUsuń
  30. Zgłaszam się!
    e-mail - niezwykla000@gmail.com
    Przygarnę - Mroczną toń

    Chciałabym Ci polecić jedyną i niepowtarzalną, uwikłaną w tajemnicze sekrety i gorący romans książkę mojej ulubionej autorki - "Hopeless".
    Jest to książka, którą przeczytasz w jeden dzień i nie pożałujesz, że sięgnęłaś po tą pozycję. Nawet mogę napisać, że będziesz w euforii.
    Na pewno słyszałaś o tej książce i znasz jej recenzje.
    Ja od siebie nic więcej nie dodam, ponieważ każde choć jedno zdanie więcej może Ci "zaspamować"całą piękną książkę.
    To książka o tzw. rodzinnym dramacie choć bohaterka nie do końca sobie zdaje kto jest tą rodziną i czy ona w ogóle istnieje... a jeśli tak to jaki mroczny sekret bądź przeżycia zmusiły ją aby wyparła z dziecięcej głowy tą traumę?
    W rozwiązaniu tajemnicy "mamy" może liczyć na pomoc niebezpiecznego Holdera... Ale czy na pewno niebezpiecznego a nie seksownego...

    OdpowiedzUsuń
  31. zgłaszam się :)
    email: lirenplay@gmail.com
    Z chęcią poczytałabym o magicznym dotyku Juli.. I to nie z byle jakiego powodu, ale o tym za chwilę...
    Gdybym nie musiała chodzić do szkoły, uczyć się i spać książkę, którą chciałabym ci polecić przeczytałabym pewnie w jeden dzień. Mowa o powieści "Mroczne umysły" Aleksandry Backen. Śmiało mogę powiedzieć, że se swoich luźnych spostrzeżeń wywnioskowałam, że to lektura ukazująca "Nie ważne kim jesteś, jaki kolor masz skóry, ile piegów liczy twój nos, jak bardzo ludzie mogą Tobą pomiatać.. jesteś coś wart. Masz swoją misję w tym świecie." Jednak od początku.. ta część (bo z tego co już się dowiedziałam to jest ich więcej) opowiada o losach Ruby, u której, tak samo jak w przypadku większości dzieciaków w jej wieku zdiagnozowano OMNI. To "choroba", której boją się dorośli. Mimo, że nie wpływa ona na nich, boją się właśnie tego co młodzi ludzie potrafią robić dzięki tej niej (nie każdy przecież lubi, kiedy dziecko przechodząc obok tostera może w jednej chwili zrobić z niego lepką papkę gorącego metalu). Kiedy trafiła do Thurmond była dzieckiem. Została przydzielona do Zielonych, jednak tak na prawdę jest Pomarańczowa. Gdyby to się wydało, była by już martwa. Kiedy dziewczyna dotknie kogoś lub ktoś ją, w jej głowie często pojawiają się obrazy... I to nie byle jakie. Pomarańczowi wślizgują się do mózgu innych, potrafią wykreować ich nowe wspomnienia, wymazać stare, kazać by coś zrobi... rozkazać nawet, by się zabili. Jednak uśpiony talent, staje się jej piętnem. Kiedy udaje jej się uciec ma tylko jeden cel.. nauczyć się panować nad mocą, mimo że nie chce, byle by tylko nie ranić już nikogo więcej. Jedynym sposobem, jest znalezienie Uciekiniera. Na świecie pozostało już tylko dwoje Pomarańczowych.. Ruby Daly i on. Uciekinier.
    Cała historia ma bardzo smutne tło.. Autorka wszystko opisywała tak, że w głowie widziałam obrazy stworzone z wyrazów, które czytałam. Jak nigdy, z taką dokładnością odtwarzałam pomieszczenie Baraku, East River czy nawet twarz naszej bohaterki. Mimo smutnego tła złożonego z biedy, braku wolności, surowym rygorze, pogrupowaniu młodych ludzi i pozbawienia normalnego dorastania wśród rodziny i starych znajomych często czytając ją, uśmiechałam się. Humor, który towarzyszył nie raz bohaterom, może nie był jednym z najlepszych.. ale wyobrazić sobie jak twarze osób, które od wielu lat pozbawione są normalnego życia marszczą się w uśmiechu- bezcenne. Lekki język, dobrze opisane uczucia postaci i tajemniczość. Przede wszystkim, nigdy nie byłam do końca pewna czy człowiek, który teraz rozmawia i spędza czas z Pomarańczową, jest po jej stronie czy zaraz wbije jej nóż w plecy. To sprawiało, że bałam się czytać następne zdania, by nie zawieść się na danym bohaterze a z drugiej strony musiałam czytać, bo ta historia jest meeega wciągająca! Trzyma w napięciu, bo życie dezertera cały czas jest zagrożone. Wydaje mi się, że i tak powiedziałam za dużo co do fabuły.. a może nie? W każdym razie, jeśli kiedykolwiek sięgniesz po tą książkę, na pewno nie pożałujesz! Mimo, że najpierw byłam do niej sceptycznie nastawiona przez ten cały szum wokół niej, okazała się bardzo interesującą lekturą i już zbieram pieniądze, aby kupić drugą część! :)
    Pozdrawiam :*

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wkradła się literówka, ma tam być Alexandra Bracken ;)

      Usuń
  32. Witaj! :)
    bardzo chetnie przygarnelabym Kwiaty na Poddaszu.
    Moj mail: bez.komputera@gmail.com
    Co moim zdaniem powinnaś przeczytać? Z wielu książek polecam trzy bardzo dobre pozycję.
    1. Agatha Christie - 10 murzynków. Tajemniczy Pan Owen zaprasza na odciętą od świata wyspę ośmiu gości, których pozornie nic ze sobą nie łączy. Zgodnie z wcześniejszymi instrukcjami, dwójka służących odtwarza płytę, na której pan Owen oskarża kolejnych gości o zbrodnie, które popełnili, a których nie da się im udowodnić i za które nigdy nie dosięgnęła ich kara. Gdy każda z osób znajduje w swoim pokoju dziecięcy wierszyk o kolejno znikających Murzynkach, nikt nie spodziewa się, że jeszcze tej samej nocy rozpocznie się makabryczna zabawa. - polecam za klimat do ostatniej kartki.
    2. Wyspa Tajemnic - tak, właśnie na podstawie tej książki powstał film z DiCaprio. Jednak ekranizacja nie umywa się do literatury. Pod jej przeczytaniu masz wrażenie że przez cały czas to Ty jesteś tym wariatem. Milion pytań, co jak i dlaczego?!
    3. Klasyka - Gra Endera - czyli ksiazka o dzieciach, nie koniecznie dla dzieci. Poruszajaca tematy tak glebokie i tak trudne z taką lekkościa... Zostawia wiele przemyśleń dotyczących własnego życia.

    Zapraszam na swojego bloga:
    http://recenzowniaksiazkowa.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  33. Biorę udział :)
    e-mail: obliczarozy@wp.pl
    Wybieram: "Projekt Rosie"

    Bardzo mocno polecam Ci książkę "Drogie Maleństwo" Julie Cohen. Warto ją przeczytać, zapewniam :)
    Wielokrotnie spotykałam się w literaturze z tematem dotyczącym niemożności posiadania dziecka. W tej powieści jest on opisany bardzo realistycznie i emocjonalnie, bo małżeństwo, które podjęło wszelkie próby, aby doczekać się własnego potomstwa, godzi się w końcu na to, aby dziecko urodziła im najbliższa przyjaciółka. O surogatkach można mieć różne zdanie, bo to temat dość kontrowersyjny, ale czytając "Drogie Maleństwo" nie sposób ich potępić.
    Wiele osób pisze o miłości, którą czuje się do nienarodzonego dziecka, ale to nie zawsze tak jest. Ta miłość przychodzi z czasem, nie pojawia
    się ot tak, gdy na teście zobaczy się dwie kreski. Trzeba oswoić się z
    nową sytuacją, zmienić wszystkie dotychczasowe plany. Gdy dziecko przyjdzie na świat można sobie zażyczyć, aby go nie widzieć. Wydaje mi się, że surogatki często tak robią, bo gdy położna kładzie noworodka na piersi czuje się jego bezbronność, widzi się jak mocno przytula się do matki...potrzebuje jej i całkowicie poddaje jej opiece...to rozczula najbardziej zatwardziałe serce i tego nie da się wyrzucić z pamięci!
    Mam koleżankę, która borykała się z niemożnością zajścia w ciążę. To był dla niej prawdziwy dramat! Poczucie, że zawiodła jako kobieta, że jest bezwartościowa, niepotrzebna...Męczące badania, leczenie, kolejne rozczarowania. To zachwiało podstawy ich małżeństwa, które wydawało się przez lata prawdziwym ideałem! W końcu zdecydowali się na adopcję...masa papierków do zdobycia, tysiące pytań, które stawiano im tak, jakby podejrzewani byli o chęć zabicia dziecka, a nie stworzenia mu kochającej rodziny...i oczywiście upływający czas.
    O przeżyciach Claire i Bena czytałam tak, jakbym znów rozmawiała z moją koleżanką. Ogrom uczuć przenikał mnie tak, że nie mogłam się oderwać do książki. To bardzo mądra i wzruszająca historia o dążeniu do realizacji marzeń, o przyjaźni, miłości i poświęceniu, które trzeba nie raz ponieść, aby osiągnąć szczęście :)

    OdpowiedzUsuń
  34. Zgłaszam się :)
    email: lafee2702@gmail.com
    Przygarnęłabym 'Kwiaty na poddaszu'
    Przyjrzałam Twoja biblioteczkę i widzę, że lubisz literaturę młodzieżową, więc poleciłabym Ci powieść włoskiego pisarza Leonarda Patragnani 'Wszechświaty'. Jest to książka, która porusza temat wymiarów równoległych i podróżowania między nimi, co zatem sprawia, że nie jest podoba do innych popularnych teraz młodzieżówek. Akcja jest niezwykle ciekawa, bohaterowie intrygujący, a wątek romantyczny bardzo subtelny. Autor trzyma nas w napięciu do ostatnich stron, i sam finał zmusza do szybkiego sięgnięcia po kontynuację. Bardzo polecam Ci tę książkę, bo mimo że nie jestem już nastolatką, to mnie oczarowała :)
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  35. Biorę udział i bardzo chętnie przygarnę "Sekret Julii" :) ada318@o2.pl

    Tobie chciałabym polecić mało znaną książkę "Najsmutniejsze dziecko" - Cathy Glass. Książkę pochłonęłam w mgnieniu oka i choć zdarzały się nudne momenty to te szokujące zdecydowanie mi je wynagrodziły. Z ręką na sercu mogę powiedzieć, że robiłam sobie przerwy, w których siedziałam po prostu z otwartą gębą i zastanawiałam się jak można zrobić coś takiego dziecku! Książka z serii pisane przez życie. Zwykle lubuję się w fantasy ale w tym przypadku byłam wdzięczna mamie, że pomyślała o mnie widząc tą książkę w sklepie :)

    OdpowiedzUsuń
  36. Zgłaszam się!
    email: absurdy.ksiazkoholika@gmail.com
    Chętnie przygarnęłabym do siebie,,Zwaidowców"
    baner na blogu :http://lowczyni-ksiazek.blogspot.com/

    Przejrzawszy Twoją biblioteczkę na LC i wziąwszy pod uwagę też te kilka słów , które o sobie napisałaś.Pragnę polecić Ci dwie książki, bo nie mogłam zdecydować się na jedną z nich. ,,Ognista " autorstwa Sophie Jordan i ,,W stylu Valentine "-Adriana Trigiani te dwie powieści powinnaś koniecznie przeczytać w 2015 roku. Pierwsza jest bardziej dla młodzieży niż druga.Oby dwie jednak opowiadają o poświęceniu , poszukiwaniu własnej drogi w życiu , miejsca na ziemi i o trudnym wyborze jakim czasem przychodzi nam dokonać między lojalnością względem rodziny , a samym sobą .A najważniejsze jest jednak to , że udowadniają , że miłość nie jedno ma imię:)

    OdpowiedzUsuń
  37. Zostałaś nominowana do LBA ♥
    Więcej u mnie na:
    http://www.wedreamoutload.blogspot.com/p/liebster-blog-award.html?m=1 :)

    OdpowiedzUsuń
  38. Zgłaszam się ♥
    e-mail: dominika76@onet.pl
    Jestem zainteresowana: "Tak wygląda szczęście"

    Maria Dąbrowska kiedyś powiedziała:"Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów naszej cywilizacji". Jest to bardzo celna uwaga, aa ja w 2015 roku chciałabym Ci polecić książkę "Love Rosie".
    Dla głównych bohaterów, Rosie i Alex'a, generalnym cudem było to, że pomimo wyjazdu Alex'a razem utrzymywali kontakt prze ładne kilkanaście lat.
    Autorka Cecelia Ahern w barwny sposób opisuje nam magiczną i PRAWDZIWĄ przyjaźń dwojga ludzi.
    Jak dla mnie, jest to wyjątkowa książka, gdyż sama doświadczyłam takiej rozłąki z przyjaciółką, aaa jednak pomimo starań wiem,że nie łatwo jest utrzymać taką więź jak była pomiędzy Rosie aa Alex'em.
    Niesamowite jest to, jak nasz jeden krok sprawia, że na zmianę zbliżamy się do siebie i oddalamy. Tak jest właśnie z głównymi bohaterami, którzy choć znają się od piaskownicy, dopiero w pewnym etapie życia dostrzegają jak są dla siebie ważni. Sama lektura jest pisana w formie przeróżnych listów i liścików, smsów, e-maili, rozmów przez czat, itp. Można powiedzieć, że to również był dla młodych cud cywilizacji :D Dla mnie było to pierwsze spotkanie z taką formą książki, i tak myślę , że dzięki temu książkę czytało się bardzo szybko i jeszcze bardziej przyjemnie.
    To jest właśnie 500-stronicowa lektura, która pozostaje na długo w pamięci. Aaa gdy, przypomnimy sobie o niej czy spojrzymy na sam tytuł, uśmiech mimowolnie sam na twarzy się pojawia.
    "Love Rosie" sprawia że, po przeczytaniu zastanawiamy się nad swoimi decyzjami. Ale jak powiada Pan Andrzej Sapkowski:"Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się". I tak naprawdę, właśnie te słowa opisują doskonale tą książkę. Chcesz się dowiedzieć dlaczego ??? To gorąco zachęcam Cię abyś przeczytała "Love Rosie" ♥

    Pozdrawiam ;)

    OdpowiedzUsuń
  39. Zgłaszam się! :)
    Chciałabym Zwiadowcy
    justyna182@op.pl

    Przeczytaj Wybranych! Dlaczego? Oto co czułam po przeczytaniu tej książki:
    Książka zachwyca i uzależnia! Wywarła na mnie ogromne wrażenie. Panuje taki wyjątkowy, tajemniczy, mroczny klimat. Pani Daugherty udowodniła, że nie trzeba wampirów, wilkołaków i demonów, by powieść stała się bestsellerem. Wystarczy dobry pomysł, wielowątkowa akcja, dreszczyk emocji i...
    ...wciąż nie mogę zapomnieć o Wybranych. Czyżby kolejny kac książkowy?


    Ps. Kolejne tomy też polecam :)

    OdpowiedzUsuń
  40. Biorę udział.
    edyta.cha@wp.pl
    Wybieram: "Milczenie"

    W 2015 r. powinnaś przeczytać "Stulecie Winnych" Ałbeny Grabowskiej. Wiele osób czuje niechęć do powieści rodzimych pisarzy. Nie potrafię tego zrozumieć, bo ja się w takich książkach zaczytuję i niejednokrotnie zachwycam. Takiego właśnie zachwytu doznałam po przeczytaniu pierwszego tomu sagi o Winnych. Losy bohaterów, ich miłości, cierpienia, tajemnice ściśle związane są z I wojną światową. Życie zwyczajnych ludzi, który walczyli o to, aby przeżyć. Drugi tom niedawno się ukazał, co dodatkowo motywuje po sięgnięcie po część I, bo gwarantuję, że ta historia wciągnie Cię tak mocno, że oczekiwanie na ostatni - III tom - będzie męczarnią ;)
    Ta książka wciąż we mnie tkwi i nie potrafię się skupić na innych czytanych książkach. Dawno nie miałam tak wielkiego książkowego kaca ;)

    OdpowiedzUsuń

Kochany Czytelniku!
Będzie mi niezmiernie miło, jeśli pozostawisz tutaj swój ślad. Ten blog jest miejscem, gdzie dzielę się z innymi moimi myślami, dlatego chętnie przeczytam Twoje spostrzeżenia. Bardzo cenię sobie każdy komentarz, ponieważ motywują mnie do dalszej pracy.
Pozdrawiam cieplutko!