czwartek, 26 lutego 2015

lutowy stosik!

Hej!
Z niedowierzaniem patrzę na kalendarz - luty tak szybko minął! I bardzo mnie to cieszy, bo coraz bliżej wiosna. Ostatnie dwa tygodnie spędziłam na ciągłej nauce, a w tym czasie moja biblioteczka się rozrastała - zobaczcie, jak pięknie:Na samym dole znajduje się Gra Anioła Carlosa Ruiza Zafóna, którą mam z finty. Pierwszy tom trylogii o Cmentarzu zapomnianych książek - Cień wiatru - jest jedną z moich ulubionych książek, a wszystko, co wychodzi spod pióra Zafóna mnie zachwyca, dlatego jestem przekonana, że lektura tej cegiełki będzie wielką przyjemnością. Wyżej prezent od Cioci - Ewangelia 2015. Droga, Prawda i Życie. Ta książka zawiera pełny tekst ewangelii na każdy dzień roku. Do tego krótki komentarz i modlitwa. Bardzo polecam! Następnie dwa tomy Anny Kareniny Lwa Tołstoja - w przepięknym wydaniu! Już dawno chciałam mieć tę powieść u siebie - wreszcie będę mogła poznać tę historię. Wyżej Sekret Charlotte Brontë - egzemplarz recenzencki od wydawnictwa MG. Po przeczytaniu Jane Eyre bardzo cenię sobie tę autorkę i cieszę się, że mogę bliżej poznać jej twórczość. List Evansa i Dziennik Anne Frank to książki, które dostałam od portalu juventum.pl. Pierwszą już przeczytałam i zrecenzowałam, jeśli chcecie wiedzieć, co o niej sądzę, to odsyłam do recenzji. Zatokę o północy Diane Chamberlain mam z finty. Jestem po prostu uzależniona od kupować książek tej autorki - coś mnie w nich bardzo przyciąga. Dante na tropie Agnieszki Olejnik otrzymałam od wydawnictwa Literackiego. Już przeczytałam i na razie powiem tyle, że to naprawdę dobry kryminał, choć ma jeden duży mankament. I na samej górze Duma i uprzedzenie Jane Austen, którą odebrałam dziś przed szkołą. Zakochałam się w wydaniu tej książki - naprawdę przecudowne! 

Trzymajcie się ciepło <3

12 komentarzy:

 1. Cóż, chętnie "ukradłabym" ci "Dumę i uprzedzenie". Jak również książkę Diane Chamberlain. Pozostałe tytuły już niekoniecznie :) Ale kiedyś w przyszłości pewnie je przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ojeju, piękne zdobycze! Najbardziej oczywiście zazdroszczę Dziennika, chociaż kolejną książką pani Chamberlain z pewnością bym nie pogardziła :D A Grę Anioła czytaj, czytaj szybciutko, bo bardzo fajna, może troszkę gorsza od Cienia, ale wciąż piękna <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Zafón, Bronte, Austen... same śliczności widzę w tym stosiku! "Gra Anioła" też stoi u mnie na półce i czeka na swoją kolej, a teraz zabrałam się za "Wichrowe wzgórza" czyli też dorobek jednej z sióstr Bronte ;) Już nie mogę się doczekać aż sięgnę po inne ich książki! Miłej lektury :*

  OdpowiedzUsuń
 4. Do mnie też w tym miesiącu przybyły książki ,,Dante na tropie'' i to przecudowne wydanie ,,Dumy i uprzedzenia''. Pierwszą czytałam i polecam! Mam też ,,Dziennik'', który też mam już za sobą i z pewnością jest to wartościowa lektura. A zazdroszczę Anny Kareniny :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie można powiedzieć, że Cień Wiatru jest pierwszym tomem serii, bo według chronologii wydarzeń jest ni właśnie Gra Anioła, a według wydania jest odwrotnie xD

  I widzę kolejne podejście do Anny Kareniny ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo mi się podobają te książki, czytałam dwie z nich, ale reszta też jest w moim guście ;))

  OdpowiedzUsuń
 7. Jest bardzo ciekawa "Dantego na tropie". W przyszłości chciałabym przeczytać "Dumę i uprzedzenie" oraz "Annę Kareninę". Jednak chyba szybciej sięgnę po pierwszą z nich. Chciałabym także w końcu przeczytać coś Evansa. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zatoka o płónocy i list to coś dla mnie. Czekam na recenzje.

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytałam "Dumę..." na prawdę świetna :) Chciałabym jeszcze przeczytać "Annę Kareninę" :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Zastanawiam się na przeczytaniem "Dziennika" Anny Frank, ale trochę się waham, bo nie lubię wojennych tematów. Mam nadzieję, że kiedyś dorosnę do tej książki, bo myślę, że to dosyć ważna pozycja.

  OdpowiedzUsuń
 11. Musze w końcu sięgnąć po Zafóna, tak bardzo mnie intryguje.

  OdpowiedzUsuń
 12. Uwielbiam Evansa i cieszę się, jak dziecko, gdy widzę go u kogoś w stosikach! :) Zazdroszczę Ci książki mojej imienniczki, bardzo chciałabym poznać jej prozę.

  OdpowiedzUsuń

Kochany Czytelniku!
Będzie mi niezmiernie miło, jeśli pozostawisz tutaj swój ślad. Ten blog jest miejscem, gdzie dzielę się z innymi moimi myślami, dlatego chętnie przeczytam Twoje spostrzeżenia. Bardzo cenię sobie każdy komentarz, ponieważ motywują mnie do dalszej pracy.
Pozdrawiam cieplutko!