środa, 27 maja 2015

Majowy stosik!


Liczbą recenzji napisanych w tym miesiącu pochwalić się nie mogę, ale za to pokaże Wam cudeńka, które u mnie zamieszkały w maju!
Po prawej stronie znajduje się "Miej trochę wiary" - jest to prezent urodzinowy od mojej przyjaciółki. Już od jakiegoś czasu polowałam na tę książkę, dlatego nie mogę się nią nacieszyć! "Ocalenie" i "Pamięć" kupiłam w nowej taniej księgarni w mieście, gdzie chodzę do liceum. Są to dwa pierwsze tomu Sagi rodziny Baxterów, o której moja Ciocia opowiadała mi odkąd pamiętam. Wreszcie udało mi się je dorwać i to w bardzo atrakcyjnych cenach. Pierwszą część już zaczęłam, a właściwie prawie skończyłam - jest to bardzo bardzo piękna powieść, już nie mogę się doczekać napisania recenzji! Później mamy cztery zdobycze z Warszawskich Targów Książki(relacja): "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet", "Nie do pary", "Pamiętnik z powstania warszawskiego" oraz "Tamar"Kolejna książka to jedyny(!) w tym miesiącu egzemplarz recenzyjny(dla Juventum.pl) - "Cudowne tu i teraz". Obok jest książka, która też mnie prześladuje do kilku lat, czyli "Bella", którą kupiłam za parę złotych w antykwariacie. Później mamy "Rekolekcje. Modlitwa, post, jałmużna" biskupa Grzegorza Rysia. Jest to nagroda za wyróżnienie w III etapie Konkursu Papieskiego. I na koniec "Zgoda na szczęście" - książka, którą otrzymałam w świetnej akcji organizowanej przez bibliotekarzy z Lublińca. W Dzień Bibliotek każdy kto przeczytał na lublinieckim rynku na głos fragment książki, mógł ją potem sobie wziąć. Mam nadzieję, że to nie ostatnia taka akcja! 

Na zdjęciu brakuje jeszcze prezentu od mojej kochanej Kasieńki z bloga Parę słów o książkach - "Love, Rosie"(pożyczyłam koleżance). 11 komentarzy:

 1. Bardzo chciałabym dorwać w swoje ręce "Zgodę na szczęście"!
  Życzę Ci miłej lektury i gorąco pozdrawiam :3

  OdpowiedzUsuń
 2. Larssona bym Ci podkradła z wielką ochotą i bez wyrzutów sumienia! :D Tak samo wspomniane "Love, Rosie", którego brak na zdjęciu. Dużo przyjemności z czytania!

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam "Love, Rosie" i... wielkie rozczarowanie. Stosik zacny!
  http://chcecosznaczyc.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam Ahern i Larssona i to są naprawdę dobre książki, które zawsze będę wspaniale wspominać:)

  OdpowiedzUsuń
 5. "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" oraz "Pamiętnik z powstania warszawskiego" już są za mną;) bardzo mi się podobały;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czekam na recenzję "Cudowne tu i teraz", bo jestem bardzo ciekawa tej książki. Mam nadzieję, że jest tak dobra, jak myślę że jest:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Polecam Larssona, świetny jest :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Książki w moim guście widzę ;) Miłego czytania ^-^

  OdpowiedzUsuń
 9. Z twojego stosiku nie kojarzę żadnego tytułu więc czekam na twoje recenzję by trochę o nich się dowiedzieć ;) Pożyczoną Love Rosie czytałam i kocham ;)
  W moim świecie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwielbiam Love, Rosie oraz Zgodę na szczęście (to chyba trzecia część, nie?)
  A jestem strasznie ciekawa "Cudowne tu i teraz" :) Zazdroszczę targów,też bym chciała! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Piękny stosik... Oj, znalazłabym w nim coś dla siebie *_*

  OdpowiedzUsuń

Kochany Czytelniku!
Będzie mi niezmiernie miło, jeśli pozostawisz tutaj swój ślad. Ten blog jest miejscem, gdzie dzielę się z innymi moimi myślami, dlatego chętnie przeczytam Twoje spostrzeżenia. Bardzo cenię sobie każdy komentarz, ponieważ motywują mnie do dalszej pracy.
Pozdrawiam cieplutko!