niedziela, 10 maja 2015

Wielka piątka - wydanie trzecie

Dzień dobry!
Ostatnio w książkowej blogosferze popularne są różne tagi. Chciałam jeden zrobić na blogu, al na żaden nie potrafiłam się zdecydować. Dlatego dziś w Wielkiej piątce wybiorę pięć najciekawszych tagów i odpowiem na jedno pytanie z każdego. (Po kliknięciu w nazwę tagu możecie dowiedzieć się o nim więcej).

Więcej Książków: Najbardziej urocza książka
Wahałam się między kilkoma książkami, ale w końcu wybrałam Dziewczę z sadu Lucy Maud Montgomery(recenzja). To przepiękna historia miłosna, która podbiła moje serce swoją delikatnością, niewinnością i niezwykłym urokiem.Twitter: twoja ulubiona krótka książka
Zdecydowanie Oskar i Pani Róża! W tych niecałych stu stronach ukryte jest niezwykłe piękno, mądrość i wiele nadziei. To wartościowa opowieść o tym, jak piękne jest życie. Trzeba tylko nauczyć się je doceniać. 


Zawsze w myślach: Książka, o której nie mogę przestać myśleć
Od razu pomyślałam o Dopóki mamy twarze(recenzja)Jest to jedna z najlepszych książek, jakie udało mi się przeczytać. Przeczytałam ją tylko raz, ponad rok temu i jestem pod tak wielkim wrażeniem, że bardzo często wracam do niej w myślach, choć temu, co zostało ukazane w tej książce rozum nie jest w stanie dorównać.Gorąca czekolada: Moja ulubiona książka z dzieciństwa
Do wielu książek, które czytałam w dzieciństwie mam wielki sentyment, ale i tak największym arcydziełem dla mnie są Dzieci z Bullerbyn. Była to pierwsza książka, którą całą przeczytałam sama. Wcześniej Mama przeczytała mi ją kilkadziesiąt razy, a potem ja w kółko do niej wracałam. Możecie sobie wyobrazić, jak bardzo zaczytany jest nasz egzemplarz...


QUINTO: Harry Potter Spells TAG
Priori Incantato - ostatnia książka, którą przeczytałeś
Tutaj nie mam wątpliwości - jest to Will Grayson, Will Grayson Johna Greena i Davida Levithana. I jest to chyba najgorsza książka, jaką w tym roku przeczytałam. Marzę o tym, żeby jak najszybciej o niej zapomnieć. Zapraszam do przeczytania mojej recenzji na portalu Juventum.pl.
A jakie książki Wy przyporządkowalibyście poszczególnym punktom? Może znacie jakieś ciekawy TAG, który mogłaby pojawić się na blogu? 

4 komentarze:

 1. Hahha, przepiękne połączenie kilku tagów <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Serio nowa książka Greena jest aż tak słaba? Miałam wątpliwości czy ją kupować czy nie, ale teraz już chyba nie mam.
  W sumie, ostatnio Green zawodzi moje oczekiwania...

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja ulubiona krótka książka to zdecydowanie Mały Książkę. Ciekawe odpowiedzi! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja tak jak ty uwielbiam Oskara i pani Różę, bo ma piękne przesłanie ta książka ;)
  Skoro mówisz że Will Grayson było takie złe to dobrze że jej dziś nie kupiłam ;)

  W moim świecie

  OdpowiedzUsuń

Kochany Czytelniku!
Będzie mi niezmiernie miło, jeśli pozostawisz tutaj swój ślad. Ten blog jest miejscem, gdzie dzielę się z innymi moimi myślami, dlatego chętnie przeczytam Twoje spostrzeżenia. Bardzo cenię sobie każdy komentarz, ponieważ motywują mnie do dalszej pracy.
Pozdrawiam cieplutko!