czwartek, 27 marca 2014

066. POŁĄCZ SIĘ Z BOGIEM

Tytuł: Połącz się z Bogiem
Autor: Curt Cloninger
Liczba stron: 258
Wydawnictwo: Edycja św. PawłaPołącz się z Bogiem nie było moim pierwszym spotkaniem z Curtem Cloningerem. Wcześniej miałam tę przyjemność przeczytać książkę E-mail od Pana Boga do nastolatka, którą po prostu pokochałam. Mam ją na półce już kilka lat i często do niej wracam. Dlatego bardzo się ucieszyłam, gdy zobaczyłam Połącz się z Bogiem na półce w bibliotece. 

W książce każdy rozdział zajmuje dwie strony - pierwsza to krótka rozmowa nastolatka z Bogiem, a druga to Jego wiadomość do nas. I ten dialog od początku mi się nie podobał, był taki naciągany. Już po kilkunastu stronach miałam ochotę przerwać czytanie tej książki. Przestałam więc czytać te rozmowy, ponieważ one po prostu do mnie nie trafiały. A wiadomości Boga... to już całkiem coś innego.

Curt Cloninger pisząc książkę, nic sobie nie wymyślił. Każda wiadomość od Boga jest oparta na Biblii. Dzięki temu można mieć pewność, ze ta wiadomość jest tym, co Bóg w tej sytuacji naprawdę by nam powiedział.

Bardzo trudno mi ocenić tę książkę. Połącz się z Bogiem zdecydowanie wywarło na mnie duże wrażenie i skłoniła do zastanowienia i przemyśleń. Książka zainspirowała mnie do poszukiwania miłości wszędzie dookoła. Zabrała mnie w podróż duchową do swojego serca i pokazała gdzie można kochać Boga. Podsumowując: książka pełna ciepła, emocji i przede wszystkim wiary, nadziei i miłości. Po jej przeczytaniu świat wydaje się lepszy! Oby się więcej takich książek. Serdecznie polecam, Połącz się z Bogiem jest diamentem i czymś na kształt busoli wskazującej dobry kierunek.

Moje serce tańczy oberka po przeczytaniu tej książki...

6 komentarzy:

 1. Chciałabym przeczytać tę książkę, ale "E-mail od Pana Boga do nastolatka" będzie chyba pierwsza :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Najpierw "E-mail", później może zakupie "Połącz z Bogiem" zależy, czy ta pierwsza zrobi dobre wrażenie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hmm..mogę spróbować z tą pozycją! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam nadzieję, że będę miała okazję ją przeczytać :) Zwykle nie czytam takich książek, ale tą mnie zainteresowałaś :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. To faktycznie musi być naprawdę świetna książka :) Jak tylko znajdę czas (i książkę), na pewno przeczytam :)
  Tnm. polecam książkę Dutcha Sheetsa "Marzenia Jak odkryć Boży cel dla twojego życia". (właśnie ją czytam). Jest genialni- bardzo pozytywna i inspirująca, a przy tym (przynajmniej wg mnie) pomaga dokładniej zrozumieć wiele rzeczy :)

  OdpowiedzUsuń

Kochany Czytelniku!
Będzie mi niezmiernie miło, jeśli pozostawisz tutaj swój ślad. Ten blog jest miejscem, gdzie dzielę się z innymi moimi myślami, dlatego chętnie przeczytam Twoje spostrzeżenia. Bardzo cenię sobie każdy komentarz, ponieważ motywują mnie do dalszej pracy.
Pozdrawiam cieplutko!