wtorek, 25 lutego 2014

Garść dreams'owych zapowiedzi {3}
Bohdan Butenko - Gapiszon i wędzone morze

Opis książki:
Kolejne przygody Gapiszona, jednego z najsłynniejszych polskich bohaterów komiksowych, którego wiele perypetii adaptowanych było przez Telewizję Polską w paśmie Wieczorynki. Tym razem Gapiszon poszukuje wędzonego morza, marząc o wielkich połowach!

Wędzone morze? Gdzie to jest?... Spytaj Gapiszona!

PREMIERA: 28 lutego 2014r.Agata Widzowska-Pasiak
Grzywą malowane 

Opis książki:
Kontynuacja powieści Koń na receptę.
Kolejne przygody Jagody i grupy dzieci, spędzających wakacje w Dąbrówce, widziane oczami nowej bohaterki, Gai.
W okolicy dzieją się niezwykłe rzeczy: inwazja królików, podejrzane ucieczki koni i innych zwierząt gospodarskich, dziwne malunki na murach Starego Młyna, muzyka dobiegająca z lasu i przemykająca postać Czarnego Maxa. To tylko niewielka część pasjonujących wydarzeń, które sprawiają, że dzieci ponownie jednoczą siły, aby rozwikłać tajemnicę białej klaczy i kolorowych koni.

                PREMIERA: 28 lutego 2014r.

Antonia Michaelis - Dopóki śpiewa słowik

Opis książki:

Jari ma osiemnaście lat i w porównaniu z najlepszym przyjacielem, Mattim, jest nieporadny w kontaktach z dziewczętami. Nic dziwnego. Żył dotąd w uporządkowanym świecie stałych norm i krochmalonych koszul – brakuje mu doświadczenia. To wszystko zmienia się, gdy spotyka Jaschę. Ta wywierająca niezwykłe wrażenie dziewczyna prowadzi go ze sobą do domu w samym środku leśnej pustelni. Tam Jari odkrywa świat piękna, finezyjnych ornamentów i zmysłowego upojenia. Ale wkrótce okazuje się, że Jascha skrywa pewną tajemnicę. I że za pięknymi złudzeniami kryje się porażająca prawda. Dom na odludziu. Błądzący wędrownik. Las, skrywający zbyt wiele grobów. I niebezpieczeństwo, które wychodzi poza granice wyobrażeń.

PREMIERA: 7 marca 2014r.
Widzicie coś ciekawego dla siebie? :)
Ja już nie mogę się doczekać lektury trzeciej pozycji, ponieważ poprzednia powieść tej autorki - Baśniarz - mnie zachwyciła. 


4 komentarze:

 1. Mnie zastanawia czy te powtórzenia całości tekstu w ostatniej książce są umyślne czy wkradł Ci się błąd. Właśnie ta książka mnie ciekawi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, dziękuję za zwrócenie uwagi. Już poprawione ;)

   Usuń
 2. ooo Antonia Michaelis!!! też się cieszę ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę koniecznie przeczytać "Dopóki śpiewa słowik", ale to raczej ze względu na autorkę, która napisała tę książkę (Baśniarza ubóstwiam! <3), bo sama fabuła niespecjalnie mnie zaciekawiła. ;>

  OdpowiedzUsuń

Kochany Czytelniku!
Będzie mi niezmiernie miło, jeśli pozostawisz tutaj swój ślad. Ten blog jest miejscem, gdzie dzielę się z innymi moimi myślami, dlatego chętnie przeczytam Twoje spostrzeżenia. Bardzo cenię sobie każdy komentarz, ponieważ motywują mnie do dalszej pracy.
Pozdrawiam cieplutko!